Tak było...

Zobacz jakie wydarzenia zorganizowaliśmy dotychczas. Mamy na koncie szkolenia, webinary, festyny, zajęcia z rodzinami, zajęcia dla dzieci. Działamy dla Was, rozwijamy się dla Was. Słuchając Waszych potrzeb dodajemy coś nowego do oferty, ulepszamy nasze działania. Zawsze z radością i dumą patrzymy na to, co już za nami.

Zdrowa Zielona - Rowerowa Gra Miejska26 września 2022

W czerwcową, upalną niedzielę, pierwszą wakacyjną zorganizowałyśmy Rowerową Grę Miejską - Zdrowa Zielona. Do udziału zgłosiło się ponad 100 osób. Zadaniem uczestników było pokonać wyznaczoną trasę po Zielonej Górze. Na trasie przygotowaliśmy 5 stacji z zadaniami. Wielki finał odbył się w Ogrodzie Botanicznym. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody, a 3 drużyny z najwyższą ilością punktów nagrody. Nasza gra w liczbach - tyle zdrowych przekąsek zjedliśmy w czasie naszej gry:
  • 5 ogromnych arbuzów,
  • 36 kg bananów,
  • 20 kg winogron,
  • 20 kg gruszek
  • 6 kg pomidorów koktajlowych
  • 30 kg papryki,
  • 100 batonów musli,
  • 100 musów owocowych.
Do tego wypiliśmy ponad 100 litrów wody. Było smacznie, było warto! To było nasze pierwsze tego typu działanie. Zadowolenie uczestników dało nam sygnał i inspirację do uwzględnienia tego rodzaju aktywności w stałym kalendarzu. 
Wydarzenie finansowane było ze środków Urzędu Miasta Zielona Góra, otrzymanych na realizację zadania publicznego związanego z obchodami 800-lecia powstania Zielonej Góry oraz 700-lecia uzyskania praw miejskich.

PIONA na WINOBRANIUwrzesień 2021

Wrzesień to czas świętowania Winobrania w Zielonej Górze. W tym roku po raz pierwszy można było spędzić czas z Fundacją Akademia Zdrowej Rodziny. Dla najmłodszych przygotowałyśmy zabawy sensoryczne z warzywami i owocami w roli głównej. Dla rodziców przygotowany został kącik, w którym będzie można było porozmawiać ze specjalistami na temat zdrowego żywienia. Była także strefa aktywności, na której dzieci grały między innymi w owocowo-warzywne klasy, przechodziły ścieżkę zdrowia czy pomagały w ułożeniu ogromnej piramidy zdrowego żywienia. Umilaliśmy czas winobraniowym gościom przez 9 dni. Nauka przez zabawę i wesoła rywalizacja spotkały się z dużym zainteresowaniem. Odwiedziło nas kilkaset dzieci i rodziców. Gościem specjalnym był przesympatyczny Szczur Edward, który zyskał popularność wśród dzieci. Niektóre przychodziły do nas codziennie, aby w jego towarzystwie potańczyć, przytulić się do jego milusiego futerka i zrobić z nim zdjęcie. Można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i wystąpić w roli Szpinaka Mariusza. Nasi goście wsparli finansowo naszą działalność wrzucając pieniądze do Fundacyjnej puszki  - w reakcji na nasze hasło przewodnie "Nie kupuj lizaka - wesprzyj Szpinaka". Wracamy z naszą winobraniową akcją w przyszłym roku.