CUKIER W RYZACH to program edukacyjny, którego celem jest profilaktyka zaburzeń gospodarki węglowodanowej i otyłości wśród uczniów szkół podstawowych. Intencją programu jest uświadomienie uczniów na temat negatywnych konsekwencji nadmiernego spożycia cukru, żywności przetworzonej, a także niskiej aktywności fizycznej. Wprowadzając CUKIER W RYZACH do szkół pragniemy szerzyć wiedzę w zakresie budowania zdrowych nawyków żywieniowych. Chcemy także dać uczniom i ich rodzicom narzędzia, dzięki którym będą mogli wprowadzać te zdrowe nawyki do swojej codzienności.

Musimy pamiętać, że profilaktyka otyłości i edukacja prozdrowotna nastolatków to działania, którenaprawdę warto podjąć po trudnym i wymagającym dla nich roku.

Zostań naszym partnerem

W ramach tego projektu realizujemy zajęcia edukacyjne w szkołach podstawowych i przygotowujemy materiały edukacyjne dla rodziców. Aktualnie poszukujemy partnerów, którzy wsparliby finansowo realizację projektu, aby mógł on zwiększać swój zasięg i przynosić korzyści jak największej liczbie uczniów.