Katarzyna Nowak

Założycielka Fundacji. Z wykształcenia dietetyk kliniczny, biotechnolog i edukator w cukrzycy. Na co dzień pracuje jako dietetyk, prowadząc pacjentów indywidualnych w swojej poradni. Współautorka i koordynator projektu edukacyjnego CUKIER W RYZACH, którego celem jest profilaktyka otyłości  i zaburzeń gospodarki węglowodanowej wśród uczniów szkół podstawowych. Prowadzi liczne warsztaty i szkolenia zarówno dla pacjentów, jak i dla specjalistów. W swoich działaniach stawia przede wszystkim na profilaktykę i skuteczną edukację. W Fundacji prowadzi warsztaty dla pacjentów bariatrycznych.

Aleksandra Majsnerowska

Z wykształcenia dietetyk kliniczny oraz pedagog. Członek Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Na co dzień prowadzi poradnię dietetyki klinicznej FOODMED CENTRUM w Zielonej Górze. Organizuje i prowadzi liczne warsztaty, wykłady oraz spotkania poświęcone zdrowiu. Współautorka i realizatorka programu edukacyjnego, realizowanego w szkołach dla dzieci i młodzieży CUKIER W RYZACH. Przy współpracy z fundacją  prowadzi warsztaty z tematyki żywienia dzieci. W programie KONICZYNA prowadzi indywidualne konsultacje oraz warsztaty z rodzinami.

Justyna Kamińska

Pedagog, psychoterapeuta, terapeuta w zakresie seksuologii. W ramach współpracy z Fundacją Akademia Zdrowej Rodziny pracuje z osobami cierpiącymi z powodu zaburzeń odżywiania oraz ich rodzinami.
Pracuje z pacjentami z zaburzeniami odżywiania tj.: Anoreksja i Bulimia. Prowadzi konsultacje oraz terapie pacjentów bariatrycznych. Regularnie uczestniczy w konferencjach i szkoleniach, podnosząc swoje doświadczenie i kwalifikacje zawodowe. Od wielu lat pracuje z młodzieżą, jest autorką wielu scenariuszy zajęć warsztatowych dla dzieci i młodzieży.
W ramach programu KONICZYNA prowadzi terapie indywidualne  oraz grupy wsparcia dla pacjentów bariatrycznych.

Urszula Wujciów

Inspirator, motywator, pedagog, bloger. Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ukończyła licencjackie studia pedagogiczne o specjalności opieka i profilaktyka niedostosowania społecznego.  Na co dzień niepełnosprawna mama dwójki dzieci. Jej pasją jest pisanie. Uwielbia pomagać.  Ma własną stronę internetową,  prowadzi blog oraz kanał na Youtube, z pomocą których wspiera, inspiruje oraz motywuje osoby z niepełnosprawnością ruchową. Pokazuje, że większość ograniczeń istnieje tylko w głowach.  Wierzy, że jest jakiś sposób na uporanie się z przeszkodami, trudnościami jakie stawia przed nami życie. Jest specjalistką w ich odnajdywaniu. Jest także miłośniczką zwierząt, kina oraz dobrej książki. W fundacji to ona odpowiada za inspirowanie poprzez social media.

Aleksandra Milicka

Dietetyk, Psychodietetyk, socjolog. Absolwentka WSG w Bydgoszczy, SWPS w Poznaniu oraz UAM w Poznaniu. Pasjonatka dietetyki klinicznej i psychologii. Uwielbia pracę z ludźmi, do każdego przypadku podchodzi indywidualnie i holistycznie. Jej celem jest pomoc podopiecznym w powrocie do zdrowia i dobrego samopoczucia, a środkiem do jego realizacji -trwała zmiana nawyków żywieniowych. W obszarze jej zainteresowań znajdują się jednostki chorobowe związane z nieprawidłowym działaniem układu immunologicznego oraz jelit, relacja jelita-mózg w kontekście zaburzeń psychicznych i emocjonalnych oraz psychologia jedzenia i odchudzania. Stale poszerza i uaktualnia swoją wiedzę. Entuzjastka słowa pisanego oraz  podróży.

Katarzyna Grzesiewicz

Z wykształcenia magister farmacji, ukończyła Akademię Medyczną we Wrocławiu, pedagog, coach rozwoju osobistego, studentka kierunków: Opieka farmaceutyczna w geriatrii i psychodietetyka z elementami immunologii na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Jako farmaceutka zdobywała doświadczenie w aptece, pracując za „pierwszym stołem” z pacjentami oraz jako trener w sieciach aptecznych, szkoliła farmaceutów merytorycznie oraz z komunikacji i obsługi. Prowadziła liczne kampanie edukacyjne dla pacjentów. Współpracuje z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Zielone Górze, z przedszkolami i szkołami, prowadząc warsztaty edukacyjne z zakresu zdrowia. Uwielbia podróżować, dobrze i zdrowo zjeść oraz otaczać się ludźmi z pasją.